Müdür Yardımcıları

Müdür Yardımcıları Görev Tanımı 

Öğr. Gör. Nuri Cihan CEYLAN

Telefon : 0 (312) 316 6000 / 1690
E-posta : cihanceylan@ankara.edu.tr

1984 yılında İzmir’de doğdu. 1995 yılında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuarı Piyano Anasanat dalına, Prof. Semra Kartal’ın öğrencisi olarak kabul edildi. Buradaki beş yıllık eğitiminden sonra 2000 yılında girdiği Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Müzik Hazırlık Lisesi’nin sınavlarında elde ettiği başarıyı takiben Piyano Anasanat dalına burslu olarak kabul edildi ve Prof. Ersin Onay’ın öğrencisi oldu.

Üniversite yıllarında çalışmalarına Prof. Gülnara Aziz ile devam eden N. Cihan Ceylan, Andrée Sommer ile deşifre ve eşlik, Elena Gnezdilova ile oda müziği çalıştı. Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Konser Salonu, Bilkent Üniversitesi Ahmet Adnan Saygun Müzik Araştırma Merkezi Konser Salonu ve Konya Selçuk Üniversitesi Konser Salonu gibi çeşitli konser salonlarında oda müziği konserleri ve solo resitaller verdi. Oxana Yablonskaya, Gülsin Onay, Robert Roux, Hüseyin Sermet gibi birçok ünlü virtüözün masterclasslarına aktif ve pasif olarak katıldı.

Cihan Ceylan 2008 yılında Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi’nden mezun oldu. 2010-2011 eğitim öğretim döneminde Akdeniz Üniversitesi Antalya Devlet Konservatuarı’nda sözleşmeli öğretim görevlisi olarak çalıştı. Burada, solo, oda müziği ve eşlik alanında çalışmalar yaptı.

Başkent Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda Yüksek Lisans çalışmalarını sürdüren N. Cihan Ceylan, Ankara Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda öğretim görevlisi olarak yardımcı piyano ve şan eşlik alanında çalışmalar yapmaktadır.